LITERATURA NUMIZMATYCZNA, Katalog aukcyjny Dr. Eugen Merzbacher „Sammlung des Alexander Frhr. v. Falkenhausen und Diverse Sammlungen” 11 März 1901, München. Stron 156, pozycji 2760. Aukcja kolekcji monet i medali Aleksandra Falkenhausen’a i innych, w tym polskich od panowania Króla Zygmunta I do końca XVIII w., np. bardzo rzadkich szóstaków, półtalarówek i talarów. Przy prawie każdej pozycji ceny wynikowe dopisane ołówkiem. Oprawa introligatorska ze złotymi literami na grzbiecie. Katalog bardzo poszukiwany.