Oryginalny katalog wspaniałej, polskiej kolekcji Zygmunta Chełmińskiego z Szarawki - pierwszej z czterech wielkich kolekcji sprzedawanych przed Wojną.
Tylko część tekstowa, brak tablic, które wyrwano z oprawy, czego ślad pozostał na końcu.
Teksty w stanie dobrym.
Egzemplarz uczestnika aukcji z cenami wynikowymi pisanymi przy poszczególnych pozycjach. Pochodzący z biblioteki Warszawskiej Desy. Na karcie tytułowej informacja o darze Antoniego Marylskiego. Poniżej zamazana pieczątka i inny wpis.
Oprawa z epoki, w płótno barwione.
Wydanie: Monachium 1904.
Format: 20 x 27 cm.
Stron: 136 stron tekstu, brak tablic.